مسیر بوم ورک

1- ماموریت بوم ورک Boom Work Mission

همانطور که می دانید ماموریت هر سازمان، فلسفه وجودی سازمان را بیان می کند.; بوم ورک نیز باید به این سوال پاسخ دهد که “چرا وجود داریم؟”; و بصورت عمیق تر باید پاسخ دهد که چرا در حوزه منابع انسانی بوم ورک قدم گذاشته است؟ پاسخ ما اینست:

“چشیدن لذت کار کردن”

بوم ورک خود را موظف می داند تا جهت ایجاد رضایت شغلی افراد، در موقعیت کارفرما و کارمند مسیر را هموار نماید.; برای تسهیل این مهم از روانشناسی، مدیریت، فلسفه و علوم زندگی کمک خواهد گرفت.; نحوه شکل گیری این ماموریت چندان پیچیده نبود.; تجربه کار به عنوان کارمند، مدیر و مشاور در سازمان های مختلف به من نشان داد که نارضایتی از کارکردن در مدیر و کارمند، کارگر و کارفرما و خانواده های آنها موج می زند. یک حس اجبار ناخوشایند لذت کارکردن را از افراد می دزدید.

از کلمه دزدیدن استفاده می کنم، چرا که مکنده های شادی و انرژی در سازمان ها کم نیستند.; درحالیکه محل کار یک منبع انرژی ساز برای گذران زندگی ما خواهد بود.; ارتباطات، تجربیات و منابع مالی در محل کار در اختیار ما قرار خواهند گرفت.; اما متاسفانه به دلیل ساختار نامناسب زندگی شغلی ما، نارضایتی شغلی در منابع انسانی موج می زند.

مسیر بوم ورک

2- چشم انداز بوم ورک: Boom Work Vision

برای بیان چشم انداز بوم ورک باید به این سوال پاسخ دهد که “می خواهیم به کجا برسیم؟”.; هر سازمان یا فرد باید بداند که مقصد او کجاست،; در غیر اینصورت مغز انسان یا هسته استراتژیک سازمان توان برنامه ریزی نخواهد داشت.

چشم انداز ما عبارت است از:

ایجاد امن ترین و موثرترین مرکز “رضایتمندی فردی در زندگی شخصی و شغلی” در خاورمیانه

3- ارزش های بوم ورک: Boom Work Values

همه ما چه به عنوان انسان چه در قالب یک سازمان به اصولی پایبند هستیم; که خط مشی زندگی شخصی و شغلی ما را مشخص می کند.; گاهی بین این ارزش ها سردرگم می شویم. چرا که آموزه های اجتماعی، ژنتیک و محدودیت های روانشناختی ما در ایجاد ارزش ها بسیار موثرند.; یکی از ابزار کمک برای شناخت ارزش های فردی PIAV می باشد.

دراین آزمون الویت های ارزشی خود را زیباشناختی و جامعه گرایی دریافتم.; لذا در بوم ورک نیز پایبندی بر تسهیلات اجتماعی در راستای ایجاد یک جامعه سازمانی و خانوادگی مطلوب در کنار درک زیبایی های شخصی و شغلی ارزش های ما می باشند.

ارزش بوم ورک شامل موارد زیر می باشند:

صداقت، همدلی و همراهی در هرشرایطی، با هرکسی و در هر مکانی بوم ورک بنابر تجربه های من در موقعیت های گوناگون کاری و ایفای نقش هایی چون کارمند، مدیر،; مدرس و مشاور در سازمان های مختلف تفاوت فاحشی را بین افراد نشان می داد.; گروهی که از کار کردن لذت برده و با آن مانند یک تفریح برخورد می کردند و گروه دیگری که کارکردن را صرفا برای تامین منافع مالی در نظر داشتند.; و نکته جالب آنکه کارکنان شاد عملکرد بهتر، با انگیزه تر و هدفمندتر بودند.; چراکه افراد شاد می دانند از زندگی چه می خواهند، برای آن تلاش می کنند و خود را مقایسه با دیگران قرار نمی دهند.; این مشکل در حوزه منابع انسانی به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

منابع انسانی لازمه این امر را در شناخت نیازها، انگیزه ها و توانمندی های فردی می داند.; اما متاسفانه نه در زمان تحصیل و نه در زمان شروع به کار، توجهی به آنها نمی شود.; لذا بوم ورک تلاش می کند تا با تکیه بر دانش رفتار، به افراد و سازمان ها کمک کند تا نیازهای خود و کارکنانشان را شناسایی نموده و در مسیر موفقیت و رضایت گام بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

لوگو بوم ورک

آموزش مهارت‌های فردی

نتیجه‌ای پیدا نشد.

مصاحبه‌های رادیویی

چگونه در بحران تصمیم گیری کنیم

پادکست استخدام و مصاحبه

تکنیک های رفتاری

تکنیک های رفتاری چقدر می تواند به موفقیت ما کمک کند؟

انتقادات مشتری

انتقادات مشتری و نحوه برخورد با آن

کارمند خوب

کارمند خوب چه ویژگی هایی دارد؟

تفویض اختیار

تفویض اختیار – پادکست

مقالات بوم‌ورک

فهرست